DONACIJA RAJČICA CARITASOVOJ KUĆI EMAUS

13.7.2022.

Zahvaljujući humanitarno-poduzetničkoj akciji, koju su organizirali Vijeće za prevenciju Vijeće Gradske četvrti Gornja Dubrava i Agronomska škola Zagreb, Kuća Emaus Caritasa Zagrebačke nadbiskupije dobila je 30,00 kg rajčica.


Akcija se provodila povodom Dana rajčica Dubrava 2022. od 8. do 15. srpnja, na adresi Gjure Prejca 2 u Zagrebu, za vrijeme koje su građani mogli kupiti rajčice u Učeničkoj zadruzi Škole svaki radni dan od 8:00 - 12:00 sati po cijeni od 15,00 kn za 600 gr cherry rajčice te 1 kg rajčica volovsko srce za 20,00 kn. Građani su mogli kupiti rajčice za sebe ili ih donirati Caritasovoj Kući Emaus. Oni koji nisu mogli doći do Zadruge u navedenom terminu, za dostavu su mogli kontaktirati prof. Luciju Baškarić.

Gospodin Ivica Marinić, ravnatelj Škole, povodom završetka akcije je izjavio: »Agronomska škola Zagreb aktivan je sudionik u mnogim humanitarno-poduzetničkim akcijama, čiji je organizator Vijeće za prevenciju Gradske četvrti Gornja Dubrava. Akcije poput ove pružaju učenicima i nastavnicima naše Škole jedinstveno, inovativno i sadržajno odgojno-obrazovno iskustvo. Intenziva međusobna suradnja sa svim dionicima lokalne zajednice (predstavnicima različitih organizacija, institucija i ustanova iz zajednice), omogućuje našim učenicima da tijekom školske godine aktivno sudjeluju u strukturiranim aktivnostima poučavanja i učenja usmjerenih prepoznavanju, analiziranju i kritičkom promišljanju složenih uzroka i posljedica pojava i problema u svojoj lokalnoj zajednici. Donacijom 30,00 kg rajčica uzgojenih u našem školskom plasteniku Caritasovoj Kući Emaus, Gradska četvrt Gornja Dubrava, još je jedan put podržala aktivnosti učeničke zadruge i omogućila učenicima naše škole unaprjeđenje poduzetničkih kompetencija potrebnih za tržište rada, a isto tako doprinijela promociji strukovnog obrazovanja i Škole općenito. Veselimo se budućoj suradnji i novim aktivnostima u organizaciji Vijeća za prevenciju Gradske četvrti Gornja Dubrava!«

Kao inicijator i koordinator ove humanitarno-poduzetničke akcije, ispred Vijeća za prevenciju Vijeća Gradske četvrti Gornja Dubrava mr. sc. Andreja Marcetić izjavila je: »Ova aktivnost je jedna u nizu koje je Vijeće za prevenciju Vijeća Gradske četvrti provelo u proteklom periodu; prošle godine sa ciljem promidžbe učeničkog poduzetništva i humanitarnih aktivnosti organizirana je humanitarno-poduzetnička akcija kupnje ukrasnog i ljekovitog bilja (bosiljka, lavande) i donacije Emausu i korisnicima Doma za starije osobe Dubrava, Centra za autizam i Centra za odgoj i obrazovanje Dubrava. Na isti način Vijeće je podržalo organizaciju niza humanitarnih sajmova koji su podržali učeničko poduzetništvo škola i dječjih vrtića, a dio sredstava je donirano Domu (eventi Djeca djeci, Uskršnji sajam, Božićni sajam, Jesen u Dubravi, likovne kolonije).«

Caritas Zagrebačke nadbiskupije zahvaljuje Vijeću za prevenciju Vijeća Gradske četvrti Gornja Dubrava i Agronomskoj školi Zagreb te svim građanima koji su doprinijeli donaciji za korisnike Kuće Emaus, koja je 12. srpnja dostavljena kombi-vozilom Škole.
Povezane vijesti:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02kvkKJT5ZvZXKzNJrhAus1jFmfzTk8qijWEgoki1rBpYkUSsQBDXRYrKpD6fwYVQPl&id=1541672167

https://www.facebook.com/265600930216531/posts/pfbid02cTX81ceCH64D7zBYuSqbQqQxQ27LGTiaRKCsF9FnrqnycHrPd2PrtckVsgHLiQu5l/

http://ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr/?news_id=885

https://www.poslovni-savjetnik.com/poduzetnistvo/bozicna-humanitarna-manifestacija-djeca-djeci